HSP AS

fade

Novo vodstvo HSP AS Splita i Splitsko-dalmatinske županije za novi uzlet

05 Veljača 2017 In Splitsko-dalmatinska

Završavajući unutarstranačke izbore nakon nedavno održane stranačke Konvencije, a pripremajući se za sazvanu sjednicu Glavnog stana stranke i svih drugih stranačkih tijela HSP AS je u Splitu održao Izborni zbor za Podružnicu Split i Županijsko vijeće Splitsko-dalmatinske županije. Izborni zborovi održani su dana 04.02.2017. u stranačkim prostorijama u Splitu, Poljička cesta 13 s početkom u 18,00 sati.

Izbornim zborom predsjedao je, te isti otvorio uvodnim govorom glavni tajnik stranke Pero Ćorić: „Tektonske poremećaje u svjetskom poretku kojemu svjedočimo, jačanje desnice u cijeloj Europi, te evidentno preslagivanje u narednim godinama na Hrvatskoj političkoj sceni HSP AS kao najsnažnija pravaška i desna stranka u Hrvatskoj zna i mora iskoristiti u korist svih građana Hrvatske. Na tom putu bitan je doprinos Splitsko-dalmatinskih starčevićanaca koji nikada nije bio i neće biti upitan.“

Kao gosti splitskih starčevićanaca Zboru su nazočili te pozdravili nazočne ispred HSP AS županijska vijećnica HSP AS u skupštini SDŽ Sandra Russo Zelenović dipl. iur., član Časnog suda na razini RH Krešimir Vrljić, predsjednik NO HSP AS Antun-Toni Žagar, te članovi Predsjedništva stranke mag. Ante Mihaljević i dr. sc. Gordan Radić.

Za predsjednika Podružnice HSP AS Split jednoglasno je izabran Mario Brešić, a za predsjednika Županijskog vijeća Splitsko-dalmatinske županije izabran je član Predsjedništva stranke, splitski odvjetnik Vlade Matijašević. Za dopredsjednike Podružnice HSP AS Split izabrani su Sandra Russo Zelenović dipl. iur. i Kristijan Mihaljević. Za dopredsjednike ŽV HSP AS SDŽ izabrani su mag. Ante Mihaljević i Kristijan Sindik dipl. ing., za tajnika je izabran Ivica Lizatović mag. ing. građ., a za rizničara Tomislav Čurković. Za predsjednicu Kluba mladih starčevićanaca SDŽ izabrana je studentica elektrotehnike iz Vrgorca Valentina Grbavac. Uz članove Glavnog stana koji su to postali po službenoj dužnosti u to najviše stranačko tijelo izabrani su Ivica Lizatović, Mijodrag Ilijić i Mario Brešić.

Zahvaljujući na ukazanom povjerenju izaslanicima splitskih Ogranaka Mario Brešić rekao je: „HSP AS grada Splita želi uz očuvanje pravaške ideje i misli doprinositi rješavanju problema malog čovjeka, od svakodnevne egzistencije do gradnje infrastrukture kao što su parkinzi, gradski parkovi, uređenje javnih površina, te donošenje novog GUP-a što je preduvjet za prije navedeno.“

Vlade Matijašević između ostalog u svom govoru izabranim predstavnicima Splitsko-dalmatinskih Podružnica poručio je: „Zaboravljamo da je ogromni dio naše županije Dalmatinska Zagora koja je suočena sa svakodnevnim odlaskom mladih ljudi van Hrvatske. Provođenjem projekata ruralnog turizma i povlačenjem poticaja iz europskih fondova za ostvarenje takvih projekata stvorit ćemo mehanizam kako zaustaviti ovaj negativni trend u našoj županiji.“

U svom završnom obraćanju predsjednik stranke Hrvoje Niče mag. oec. istaknuo je: „HSP AS jedina je politička stranka na desnom spektru u Hrvatskoj koja svojim članstvom i aktivnostima opravdava takav status. Iz toga se nazire širok koalicijski potencijal ali i značajna mogućnost samostalnog ostvarivanja željenih rezultata na nadolazećim lokalnim izborima.“

Newsletter

AcyMailing: Could not load compat file for J2.5.28This module can not work without the AcyMailing Component

Kontaktirajte nas

Čulinečka 119, 10 000 Zagreb, Hrvatska.

  • Telefon: +385 01 2865 261
  • Fax: +385 01 2865 264

Pratite nas putem

Na društvenim mrežama smo. Pratite nas.
Nalazite se ovdje: Naslovnica Novosti Splitsko-dalmatinska Novo vodstvo HSP AS Splita i Splitsko-dalmatinske županije za novi uzlet